Городской семинар учителей казахского языка 2016-2017 уч.год » СШ №33
Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасы
Тараз қаласының білім бөлімінің
«№33 орта мектебі»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қабылдау бөлімі :
+7(7262) 578-705
Есепші бөлімі:
+7(7262) 578-817
Нашар көрушілер
нұсқасы
» » » Городской семинар учителей казахского языка 2016-2017 уч.год
17
тамыз
2017

Городской семинар учителей казахского языка 2016-2017 уч.год


Городской семинар учителей казахского языка 2016-2017 уч.год
Городской семинар учителей казахского языка 2016-2017 уч.год
Городской семинар учителей казахского языка 2016-2017 уч.год
Городской семинар учителей казахского языка 2016-2017 уч.год
Городской семинар учителей казахского языка 2016-2017 уч.год
Городской семинар учителей казахского языка 2016-2017 уч.год

Городской семинар учителей казахского языка 2016-2017 уч.год

 

Городской семинар учителей казахского языка 2016-2017 уч.год

 

Городской семинар учителей казахского языка 2016-2017 уч.год

 

Городской семинар учителей казахского языка 2016-2017 уч.год

 

Городской семинар учителей казахского языка 2016-2017 уч.год


Сыныбы : 6

 Күні: 28.02.17ж

Пәні: Қазақ  әдебиеті

Сабақтың тақырыбы:

Абдулхамит  Мархабаев «Ғарыштағы қымыз» әңгімесі.

Мақсаты:

А.Мархабаевтың өмірбаяны жайлы мәлімет беру. Фантастика жайлы түсініктерін толықтыру. «Ғарыштағы қымыз» әңгімесінің мазмұнын  оқып,түсіну. Қазақтың  ұлттық сусыны қымыздың  емдік қасиеті  туралы айту.

Сабақтың түрі:

Жаңа сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілдері:

Топтық және жеке жұмыс жасау, сұрақ –жауап, «Балық сүйегі», «Ассоциация» «Салыстыру» , «Пікірталас» әдісі  шығармашылық жұмыс,  кері байланыс.

Оқу нәтижесі:

А.Мархабаевтың «Ғарыштағы  қымыз»  әңгімесінің мазмұнын  түсінеді;
Оқушылар берілген әңгіме    арқылы қай заманда, қай ғаламда болмасын қымыздың емдік қасиетін  біледі;
Автордың кейіпкерлер арқылы білдірген ойын анықтайды және соған байланысты қорытынды жасайды ;

Өз   ойын еркін жеткізе біледі;
Салыстырып , қорытынды жасай білуге үйренеді;

Қолданылатын ресурстар

Интерактивті тақта, слайдтар,тірек сызбалар,суреттер,маркерлер,стикерлер.

 

 

 

 

Сабақ кезеңдері

Тапсырма

Мұғалімнің әрекеті

Оқушы әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

(2мин)

 

 

 

 Сәлемдесу,оқушы назарын сабаққа аудару. Сыныпты «Жұлдызшалар » арқылы  3 топқа бөлемін.

1топ: «Ғарышкерлер»

2топ: «Дәрігерлер»

3топ: «Бөгде ғаламшарлықтар»

Шаттық шеңберін құрып, оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді. Алтын ережені сақтап,мұғалім оқушыларды  топқа бөледі.Мұғалім топ мүшелеріне бағалау парағын таратып береді..

Оқушылар топқа бөлінеді.Бағалау парағы арқылы топ мүшелері бірін-бірі бағалап отырады.

Жаңа сабақ

Қызығушылығын ояту ( 2мин)

  Бейнебаян көрсету. «Планета», «Қымыз» туралы.    

 

 

 

Бейнебаянда не көрсетілді?

Бейнебаян  бойынша сабақ тақырыбын ашу

Білу

3 мин

-Фантастика дегеніміз не?

-Сендер  фантастикалық кино көресіңдер ме?

-Қандай фантастикалық  жанрда әдеби кітаптар оқисындар?

-Робот деген не?

-Жерден басқа күн жүйесінде неше планета бар?

-Ол планеталарда адамдар тұрады ма?

М ұғалім сұрақ қояды

Оқушылар сұраққа жауап береді.

  Түсіну

  15 мин

Постермен жұмыс

 1топ:  «Ғарышкерлер»                      Абдулхамит  Мархабаев өмірбаяны  мен шығармащылық жолы

2топ: «Дәрігерлер»

«Ғарыштағы қымыз» әңгімесінің мазмұнын оқып, түсіну.

3топ: «Бөгде ғаламшарлықтар»

 «Ғарыштағы қымыз» әңгімесінің мазмұнын оқып, түсіну.

Абдулхамит  Мархабаев өмірбаяны мен шығармашылық жолы  туралы  топ мүшелерінің қорғаған постерлерін бақылау.

 

 

 

 

Абдулхамит  Мархабаев өмірбаяны туралы оқып,түсінеді.

Әңгіме мазмұнымен танысады.Оқушы  мазмұнды оқып, түсінгені бойынша постер қорғайды.

Қолдану

(10мин)

1топ:  «Ғарышкерлер»                          

«Балық сүйегі» әдісі бойынша әңгімені жанр,түрі ,тақырыбы, идеясы бойынша анықтау.

 

I.Жанры

 

II. Түрі

 

III. Тақырыбы

 

IV. Идеясы.

 

2топ: «Дәрігерлер»

«Сөздер банкасы» әдісі арқылы әңгімені жанр,түрі ,тақырыбы, идеясы бойынша анықтау.

 сөздікпен жұмыс.

3топ: «Бөгде ғаламшарлықтар»    

«Ассоциация» әдісі  арқылы қымыздың  емдік қасиеті мен пайдасын  топтастыру

Мұғалім  кестені  таратып береді.

 

 

 

 

 

Мұғалім әңгіме ішіндегі сөздер тізбегі  сонымен бірге бірнеше сөздер  жазылған ақ парақты таратады.

Мұғалім қымыздың   емдік  қасиетін  топтастырып жазуға тапсырма береді..

Прокомментировать
  • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
    heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
    winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
    worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
    expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
    disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
    joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
    sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
    neutral_faceno_mouthinnocent
Введите код с картинки:* Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив